BIOGRAFIE  
Tomáš Kašpar "Kobdzey" je bubeník z Roudnice nad Labem. Na bicí hraje od svých 15-ti let. Kromě hry se věnuje pedagogické činnosti, učí bicí v ZUŠ v Ústí n.L., v Roudnici n.L. a je lektorem letních kurzů v Prachaticích. Hudební vzdělání získal na VŠ UJEP v Ústí n.L., na bicí se učil v ZUŠ v Roudnici n.L. u Bohuslava Macha a nedávno u Jana Žižky.
Jeho bubenické vzory jsou v první řadě V.Donati, T.Bozzio, S.Phillips, N.Peart, Ch.Thompson, P.Collins, z těch jmen se dá usoudit, že ho nejvíce oslovuje artrocková hudba (Genesis, Yes, Rush, Planet-x, Pain of Salvation) ale samozřejmě nejen ta. Z našich bubeníků ho zaujal především svým muzikantským přístupem Franta Hönig, se kterým ho spojuje také velké přátelství a spolupráce. Již asi deset hraje výhradně na Sonory, nyní Delite a Designer, činely jsou značky Istanbul Alchemy a Agop. Veškeré tyto výrobky kupuje u Franty Höniga, jehož servis mu velice vyhovuje.
Jeho hra má 2 zásadní polohy, jedna je doprovodná, druhá je sólová - v této poloze se snaží hudební myšlenku vložit do samotných rytmů a s ní pak organicky pracovat, i zde je vše podřízeno hudebnímu hledisku. K tvorbě sóla pro soupravu přistupuje jako k hudební kompozici
V roce 2004 hrál na Drum-art-weeku (akce Š.Smetáčka), zde byla hra na bicí znázorněna v různých, pro mnohé zúčastněné, neobvyklých polohách. Jednalo se převážně o uchopení rytmů skladateli vážné hudby (Srnka, Franz). Rád by na podobných akcích vystupoval častěji, taky by někdy rád spolupracoval s nějakým hudebním skladatelem, vážná hudba ho oslovuje nejvíce ( .. tématem jeho diplomové práce byly architektonické rozbory symfonií A.Honeggera ).
Působí v kapelách Bloody Mary (g.Honza Militký, b.Míra Dlouhý, k.Vítek Beneš, sax Kuba Doležal) a U.M.P. (g.Michal Kašpar, g.Tomáš Kašpar senior, b.Zdeněk Imramovský, voc.Marek Holý), hostuje také v dalších kapelách (Starý kecky,…). J eho hráčskou prioritou je účast v projektu Filipa Benešovského the Wall (Pink Floyd).
V současnosti se věnuje především práci ve Studiu a spolupráci s firmou Panter, která je distributorem mikrofonů Sennheiser. Své zkušenosti z testování občas publikuje v časopise Musicstore.